Cena Citigo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • perfex
    L&K
    • 2005
    • 1117

    #26
    Zamieszczone przez Maicroft

    Nie kazdy musi byc korpo kolnierzykiem w ciemnej Insigni z bezykiem w srodku :|
    Każdy ma inne skojarzenia negatywne w temacie samochodów. Jednemu insignia kojarzy się z korpo kołnierzykiem a np. drugiemu citigo z 82 letnim dziadkiem w kapeluszu powoli umierającym za kierownicą...
    Pozdrawiam
    perfex

    Octavia HTP

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #27
      perfex, W UK albo Niemczech kto jezdzi takim wlasnie CitiGo czy Upem. Emeryt czy mlody, ktory za wypasiona Insignie 1.4T zaplaci tyle za ubezpieczenie, ze woli pojezdzic gowniana Skoda przez kilka lat, a potem kupic jakis inny woz. Dlaczego to wlasnie CitiGo w wersji green sprzedaje sie bardzo dobrze w UK. Podatki :roll:

      A czemu przywolalem Opla. Bo ma taka a nie inna polityke sprzedazowa dla flot z rabatami 4x%, wiec nie ma sie co dziwic, ze wiele firm ma takie akurat auta.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • PieTrzaK
        L&K
        • 2009
        • 1323
        • Octavia I (1U2)
        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

        #28
        Citigo jeździ mój 85 letni dziadek. I jest w lepszej kondycji niż wielu młodych, więc teksty o umieraniu za kierownicą są chyba lekko nie na miejscu.

        Citigo kupił też mój znajomy (3x lat) - jeździ niedużo i w 99% sam lub z żoną. Za fajne pieniądze kupił prawie nówkę, jeździ mu się bardzo wygodnie, nie ma problemu z parkowaniem, w garażu zrobiło się luźniej - generalnie widzi same pozytywy. Rozumiem, że powinien kupić jakąś dojechaną octavię oby tylko pośmigać większym autem na pusto? :roll:

        Są różne potrzeby użytkowników i są różne auta, proste.

        Komentarz

        • Maicroft
          Moderator
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2004
          • 25757
          • Audi

          #29
          Czemu BMW ani Mercedes nie maja takiego mikro auta ?? Audi zrobilo i ma A1.

          A BMW proponuje ten ekologiczny wynalazek z recyklingu zamiast namastki auta
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          • b707
            L&K
            S_OCP Member
            • 2006
            • 1272

            #30
            Jak ktoś głównie jeździ sam, zalezu mu na nowym samochodzie ale nie śpi na pieniądzach to trojaczki to IMHO niezły wybór. Dla młodego człowieka jak znalazł.

            Zamieszczone przez marlej108
            zauwazyliscie, ze w konfiguratorze juz od ponad miesiaca (albo i dluzej) sa tylko dwie wersje Citigo? Ambition i Elegance - pozostalych juz nie ma...Ciekawe czemu?
            Bo pozostałe zwyczeje nie szły. W dzisiejszych czasach jak ktoś ma dać za nowy samochód 30tys i nie miec klimy to zdecyduje się na używkę lub dorzuci te kilka tys i weźmie wyższą wersje.

            Zamieszczone przez perfex
            Zamieszczone przez marlej108
            zauwazyliscie, ze w konfiguratorze juz od ponad miesiaca (albo i dluzej) sa tylko dwie wersje Citigo? Ambition i Elegance - pozostalych juz nie ma...Ciekawe czemu?
            No cóż, okazało się, że nie ma tak dużo idiotów gotowych wydać jakieś 40 tys zł za mini auto bez silnika i wyposażenia. Dla mnie wszyscy nabywcy tego czegoś powinni dostawać gratis w pakiecie jakąś długą terapię u psychoanalityka... Na szczęście nie widać za dużo tego czegoś na ulicy, co jest jakoś tam optymistyczne.
            Patrz to ja jestem idiotą, który kupił Citigo za 43tys. zł. Bez wyposażenia? Tempomat, klima, grzane stołki, panoramiczne okno dachowe, elektryka + czujniki parkowania i jeszcze kilka innych dupreli. Czego chcieć więcej. A dzieki temu, że nie ma silnika to jeździ lepiej niz moja była już Octavia i pali poniżej 5tki.
            I uwierz mi, że za tą cenę nie kupie nowego auta z podobnym wyposażeniem, wyciszeniem i spalaniem. Popuarna Panda to wydatek 50tys.

            Zamieszczone przez Maicroft
            A co innego tych gabarytow bys kupil ?? Uznajmy ze w cenie do 45tys, chocby to byl golas.

            Aygo, i10, Piccanto, Fiat 500, Panda (juz raczej za duza), Opel Adam, Ford Ka, Renault Twingo... co jeszcze ??

            Braciszkow Upa oraz Mii nie licze, bo to jest to samo
            Panda... za duża ? Jak dla kogoś Panda będzie za duża to w Citigo utonie:-P Może przesadzam. Ale Citigo nie jest w żadnym wypadku mniejsze od Pandy, ponieważ w CIti zrezygnowano z pełnych boczków to wewnątrz jest o mm szerzej niz w Fabii (która notabene jest tylko na długość większa). Trojaczki oferują największa ilość przestrzeni w klasie A. Fiat 500, Ka to maluchy podobie jak opel Adam. Nowe Aygo jest o 10cm węższe wewnątrz do Up. Toyota tego nawet nie kryje i podkreśla że mały rozmiar to zaleta.
            pzdr
            Adam

            Komentarz

            • pandzik
              RS
              • 2011
              • 2254
              • Seat

              #31
              Panda jest ciasna ja diabli. Ma też gorsze zachowanie na drodze, jest droższa i nie wiem czy ma w std. ESP. Trojaczki VW to najlepsze małe auta na rynku. Obszerne wewnątrz, z dużym bagażnikiem i dobrym prowadzeniem. Nowe FR cudeńka też wymiękają.
              To auto można spokojnie brać dla rodziny 2+2. Sprawdzone przez moich znajomych. Sam sie zastanawiam czy nie wziąć takiego szkraba na jakiś rok. Rodzinka się powiększyła w niedzielę to i przestrzeni będzie potrzeba sporo.. :haha:

              Up faktycznie jest ładniejszy ale gorzej konfigurowalny. Wszystko dostepne w pakietach, które mocno podrażają cenę auta..

              Komentarz

              • marlej108
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 4976
                • Octavia III (5E3)
                • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                #32
                Zgadzam sie z Pandzikiem, ze Up/Citigo to najlepsze auto w swojej klasie.

                Planujemy na przelomie za ok. rok kupic nowego Up'a o ile utrzymaja sie dalej takie stosunki cenowe pomiedzy nim a Citigo. W tej chwili Up wychodzi... taniej w wersji, ktora nas interesuje - czyli podstawa z klima i radiem bo jest wersja specjalna w VW. Poza tym Up bardziej nam sie podoba dzieki tej tylnej czesci auta.

                ps. obejrzalem wczoraj nowe i10 - jakosc plastikow i ich zapach - straszne. Toyota Aygo nowa - ladna z zewnatrz, taka sobie w srodku - bagaznik malutki a z tylu malutko tez miejsca na nogi nawet dla mnie (a jestem sredniego wzrostu). To samo dotyczy Citroena C1 - wszytkie te auta obejrzelismy wczoraj na mototargach - i wlasciwie dla Citigo/Upa moim zdaniem nie ma konkurencji pod wzgledem ceny i wielkosci wnetrza/bagaznika w tej klasie.
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz

                • Aras
                  Ambiente
                  • 2008
                  • 163
                  • Citigo

                  #33
                  marlej108, napisz do danielcia to będziesz miał lepszą cenę na Citigo niż na Up'ka Mi też bardziej podoba się UP!, ale ponad 3kzł piechotą nie chodzi za tą różnicę mam alumy i inne pierdołki. Najlepsze jak powiedziałem panu w salonie VW jaką mam cenę na Citigo i czy jest w stanie się do niej zbliżyć - bo pewnie gdyby była niewielka różnica, nawet na korzyść Skody, to pewnie bym zamówił VW. I co? UP o ponad 3kzł droższy (czyli prawie 10% wartości auta), pan twierdził że z ceną nic nie może zrobić, ale za to powiedział że VW musi być droższy bo ma lepsze materiały no i prestiż :shock: Uśmiechnąłem się i zamówiłem Skodę u Daniela
                  Co do wyboru takiego a nie innego auta: rodzina 2+2, gdy pojawiła się pierwsza córka zmieniłem Seicento na Fabię bo za małe, potem była Octavia I, potem II, aktualnie Audi A4 kombi. W międzyczasie przeprowadziliśmy się do miasta żeby tyle nie jeżdzić. Teraz się okazało że przy niekorzystnym układzie praca-szkoła-żłobek musimy zrobić 50km dziennie po mieście. Audi pali 10l - dużo. Kupimy drugie auto. Używane? Kolejne 10-letnie auto do którego siłą rzeczy trzeba dokładać. Więc nowe. Najpierw zastanawiałem się nad KA. Ale ma jedną wielką wadę - 3D. Dlatego jest (będzie ) Citigo 5D. A jak sprzedam Audi to będzie to moje rodzinne auto. Po mieście w sam raz. A wczasy? Jest samolot/wypożyczalnia samochodów/ostatecznie box dachowy.
                  Trochę przydługi post, ale mam nadzieję że dotrze do - moim zdaniem - ograniczonych ludzi typu perfex, iż wyzywanie innych od idiotów jest zwykłym buractwem. Jakie potrzeby, takie auto. Wolę jeździć nowym Citigo niż starą Octavią.

                  Komentarz

                  • pandzik
                    RS
                    • 2011
                    • 2254
                    • Seat

                    #34
                    Zamieszczone przez Aras
                    Trochę przydługi post, ale mam nadzieję że dotrze do - moim zdaniem - ograniczonych ludzi typu perfex, iż wyzywanie innych od idiotów jest zwykłym buractwem. Jakie potrzeby, takie auto. Wolę jeździć nowym Citigo niż starą Octavią.
                    Kochany. Jak się tu nie wpiszesz w akceptowalne, przez maczoforumowiczów, zawiasy, to niestety narażasz się na dostanie po pysku. W moim przypadku chodziło o silnik 80-konny silnik w nowej bądź co bądź Octavii.

                    A autko dla rodzinki 2+2 jak najbardziej się sprawdzi. Pandą, która jest ciaśniejsza wewnątrz i ma mniejszy bagażnik, byłem z żoną i rocznym synem u rodziny w Hiszpanii, oraz na Gibraltarze. O Chorwacji nawet nie wspomnę. Wszystko zależy od nastawienia.

                    Autko (Citigo) na pewno kupię w ramach zbliżających się wyprzedaży. A w przyszłym roku 85 konnego Golfa lub O3. :lol:

                    Komentarz

                    • b707
                      L&K
                      S_OCP Member
                      • 2006
                      • 1272

                      #35
                      By nie być gołosłownym, oraz podkręcić dyskusje fotki mojej Citi;-)

                      pzdr
                      Adam

                      Komentarz

                      • marlej108
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 4976
                        • Octavia III (5E3)
                        • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                        #36
                        @b707 - bardzo ladne Citigo - czytalem juz wczesniej Twoj watek na autogalerii - nawet nie wiedzialem ze jestes tez z OCP prawde mowiac :-)
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz

                        • Maicroft
                          Moderator
                          S_OCP MemberModeratorr
                          • 2004
                          • 25757
                          • Audi

                          #37
                          Zamieszczone przez pandzik
                          A autko dla rodzinki 2+2 jak najbardziej się sprawdzi. Pandą, która jest ciaśniejsza wewnątrz i ma mniejszy bagażnik, byłem z żoną i rocznym synem u rodziny w Hiszpanii, oraz na Gibraltarze. O Chorwacji nawet nie wspomnę. Wszystko zależy od nastawienia.

                          Autko (Citigo) na pewno kupię w ramach zbliżających się wyprzedaży. A w przyszłym roku 85 konnego Golfa lub O3.
                          W tej calej dyskusji chodzi wlasnie o to co napisales od nastawienia. Jednemu 85KM w aucie zapakowanym po brzegi (taka Octavia wazy wtedy w okolicach 2000kg) na wyjazd wakacyjny wystarczy, bo jak juz rozpedzi to auto na autostradzie to sobie spokojnie leci, a innemu 185KM nie starcza, bo jezdzi po naszych pieknych drogach, gdzie trzeba uwazac, zeby wprzedzajac kogos nie spotkac po przeciwnej stronie kogos kto leci na 3-go, bo wyprzedza wyprzedzajacego. Ja zauwazam, ze u nas nie da sie leciec spokojnie nawet po autostradzie, bo u nas kazdemu gdzies sie spieszy od ciezarowek po autobus i jak jedziesz sobie spokojnie 110, a nie 140 to gotowi cie zepchnac, bo sa wieksi.

                          Ma ktos Upa, CitiGo czy Mii z ASB ??
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz

                          • marlej108
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 4976
                            • Octavia III (5E3)
                            • CJZB 1.2 TSI 86 KM

                            #38
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            Ma ktos Upa, CitiGo czy Mii z ASB ??
                            ASB?

                            czy ASG? chodzi o te skrzynie?

                            cenowo nie az tak gigantyczna doplata za wygode automatu (choc to chyba troche taki oszukany automat).

                            Niestety opisow uzytkownikow w necie tej skrzyni, tyle co kot naplakal - czyli malutko, minimalnie na forum skody club.

                            i tutaj test video i strasznie narzekaja. Az strach to po obejrzeniu kupic, choc moze bredza i nie potrafia tym jezdzic? Nie wiem... Dla mnie po miescie opcja takiego automatu bylaby w sam raz, tyle ze jak faktycznie dziala toto dziadowo, to bez sensu placic extra i sie potem denerwowac...

                            W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              #39
                              Oni to faktycznie oznaczaja jako ASG, ale automaty potocznie byly oznaczane jako ASB

                              Na allegro mzoe jest 5 uzywanych automatow do sprzedania w tych autach.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • perfex
                                L&K
                                • 2005
                                • 1117

                                #40
                                Zamieszczone przez Aras
                                Trochę przydługi post, ale mam nadzieję że dotrze do - moim zdaniem - ograniczonych ludzi typu perfex, iż wyzywanie innych od idiotów .
                                No cóż, nie czuję się urażony słowem "ograniczony", wybaczam. W końcu wypowiada je ktoś kto kupuje Citigo jako auto rodzinne dla układu 2+2 Można i tak...
                                Pozdrawiam
                                perfex

                                Octavia HTP

                                Komentarz

                                • Aras
                                  Ambiente
                                  • 2008
                                  • 163
                                  • Citigo

                                  #41
                                  perfex, ale przyznasz że ograniczony brzmi lepiej niż idiota
                                  A napisałem że docelowo Citigo będzie dla układu 2+2, bo po pierwsze w chwili obecnej nie stać mnie na inne auto ani na utrzymywanie dwóch aut żeby każdy sobie woził swoją dupę osobno, a po drugie przy jeździe stricte miejskiej po co mi większe auto? Naprawdę uważasz że ludzie są szczęśliwsi jadąc do pracy jednoosobowo wieeelkim autem? Albo podjeżdżając 2km po zakupy? No chyba że ma to służyć podbudowie własnego ego, albo podrażnienia ego sąsiada :szeroki_usmiech Aha, i mam nadzieję że nie jeździsz autem służbowym
                                  Maicroft, marlej108, na innym forum jest kilku użytkowników tej skrzyni, ale mi Daniel sam powiedział że się nie opłaca do tego dokładać.

                                  Komentarz

                                  • Maicroft
                                    Moderator
                                    S_OCP MemberModeratorr
                                    • 2004
                                    • 25757
                                    • Audi

                                    #42
                                    No tak, mozna brac Fabie 1.2TSI... ale to nie to samo :roll:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz

                                    • Aras
                                      Ambiente
                                      • 2008
                                      • 163
                                      • Citigo

                                      #43
                                      Maicroft, za 40.XXX może być Rapid. Ale to silnik 1.2MPI, ale to wyposażenie nie takie bo golas... Zastanawiałem się nad tym, ale po co mi auto które będzie palić 8l, skoro moje obecne łyka 10l, a w tym momencie, tu i teraz, potrzebuję ciąć koszty.
                                      TSI? Jakoś nie mam przekonania... Ale cóż, za pare lat nic innego już nie będzie :szeroki_usmiech
                                      edit:
                                      teraz jak już oczekuję na Citigo to se myślę że trza było czekać na nową Fabię :twisted:

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        #44
                                        No tak, ale chodzi o male gabarytowo auto, ktore latwo zaparkowac rownolegle przy drodze

                                        A Rapid to wymiary O1, tak wiec juz troche jest.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • Aras
                                          Ambiente
                                          • 2008
                                          • 163
                                          • Citigo

                                          #45
                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          male gabarytowo auto, ktore latwo zaparkowac
                                          i to kolejny argument który przemawia za Citigo, nawet dla rodziny 2+2, poruszającej się głównie po mieście

                                          Komentarz

                                          • Agamek12
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2006
                                            • 9935
                                            • Ford

                                            #46
                                            Naprawdę mając 45kzł nie było lepszym pomysłem kupić sobie jakąś obecną Fabię? Za te pieniądze można chyba kupić jakąś rozsądną wersję...

                                            Nie to żebym krytykował decyzję zakupu Citygo, ale sam wolałbym dla rodziny nieco większą Fabiankę - w sumie obecnie użytkuję F2 kombi i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony ilością miejsca i komfortem podróżowania tym modelem.
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz

                                            • Maicroft
                                              Moderator
                                              S_OCP MemberModeratorr
                                              • 2004
                                              • 25757
                                              • Audi

                                              #47
                                              I tak i nie.

                                              Wyzsze o kilka zlotych OC. Jednak 0,5m wiecej do parkowania jest. A to w sumie sporo. Mozliwe ze Citigo bedzie miec nizsze spalanie.

                                              4 gwiazdki te trojaczki maja, wiec tragedii nie ma.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz

                                              • Tony065
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 2487
                                                • Octavia I (1U2)
                                                • ARX 1.8 20VT 150 KM

                                                #48
                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                Ma ktos Upa, CitiGo czy Mii z ASB ??
                                                Proszę kolego, nawet cały temat http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70917
                                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                @ by Tune-up Gdańsk
                                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                Antek

                                                Komentarz

                                                • Maicroft
                                                  Moderator
                                                  S_OCP MemberModeratorr
                                                  • 2004
                                                  • 25757
                                                  • Audi

                                                  #49
                                                  :yay:
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  • Aras
                                                    Ambiente
                                                    • 2008
                                                    • 163
                                                    • Citigo

                                                    #50
                                                    Myślę że na pewno spalanie będzie niższe niż przy silnikach 1.2MPI czy TSI.

                                                    Ogladalem konkurentów trojaczków, za podobnie wyposażone trzeba dać ok 40kzł i tu rzeczywiście, tak jak napisał Agamek, głęboko bym się zastanawiał jednak nad wiekszym autem. Tylko że moje Citigo kosztuje grubo poniżej tej kwoty.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...